Kevin has logged 286 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Hell

In Hell

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Going Overboard

Going Overboard

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir

Reservoir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Undisputed II: Last Man Standing

Undisputed II: Last Man Standing

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enemies Closer

Enemies Closer

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
Barbarians of the Bay

Barbarians of the Bay

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Master Z: Ip Man Legacy

Master Z: Ip Man Legacy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maximum Risk

Maximum Risk

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry