Kevin has logged 23 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Martin Matte : La vie, la mort... eh la la..!

Martin Matte : La vie, la mort... eh la la..!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fuck Les Gars

Fuck Les Gars

×
Read the review Edit this entry  
09
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry