Sort by
  • Lover, Stalker, Killer

    ★★★

  • Orion and the Dark

    ★★★

  • American Nightmare

    ★★★½

  • Wonka

    ★★★★

  • Best. Christmas. Ever!

    ½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Leave the World Behind

    ½

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★

  • Totally Killer

    ★★½

  • The Creator

    ★★½

  • Society of the Snow

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • NYAD

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Elemental

    ★★★½

  • Hard Feelings

    ★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Tetris

    ★★½

  • Afire

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Fall

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★

  • Crush

    ★★½

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Return to Space

    ★★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★

  • Worst Roommate Ever

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Angela Merkel - Im Lauf der Zeit

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★

  • Sex Appeal

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Dopesick

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Torn

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★