Sort by
  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

    ★★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Stutz

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • My Father's Dragon

    ★★½

  • Tell It Like a Woman

    ½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Till

    ★★★★

  • The People's Joker

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • Sanctuary

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★½

  • Causeway

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Blackening

    ★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Sisu

    ★★★

  • I Like Movies

    ★★★★

  • The Inspection

    ★★★

  • Blonde

  • Bros

    ★★★★

  • On the Come Up

    ★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Son

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • Good Night Oppy

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★

  • Empire of Light

    ★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★½

  • Sr.

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • TÁR

    ★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Beast

    ★★★

  • The Red Suitcase

    ★★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★

  • Groot's Pursuit

    ★★★½

  • The Little Guy

    ★★★½

  • Groot's First Steps

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Magnum Opus

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • The Flying Sailor

    ★★