✨✨✨ noelle ✨✨✨ has logged 245 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Trans List

The Trans List

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild

Wild

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cooties

Cooties

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sister Cities

Sister Cities

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Edit this entry  
29
Goat

Goat

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Storks

Storks

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
When the Bough Breaks

When the Bough Breaks

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Intruders

Intruders

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry