• Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Untitled

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • Unsettling Scenes

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • One World: Together at Home

  • A Smaller World

  • Waiting

  • 1995

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • last night i dreamt that somebody loved me

  • Emma.

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Some Place Else

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★