Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Notre musique

Notre musique

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Moses

Blue Moses

1962
×
Edit this entry  
03
Untitled (For Marilyn)

Untitled (For Marilyn)

1992
×
Edit this entry  
03
The Dante Quartet

The Dante Quartet

1987
×
Edit this entry  
03
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
03
Visions in Meditation #1

Visions in Meditation #1

1989
×
Edit this entry  
02
Comingled Containers

Comingled Containers

1996
×
Edit this entry  
02
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
02
A Study in Choreography for Camera

A Study in Choreography for Camera

1945
×
Edit this entry  
02
Rhythm 21

Rhythm 21

1921
×
Edit this entry  
27
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★★
Edit this entry  
20
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry