Sort by

yazi has logged 27 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Ripper

The Ripper

2020
×
Edit this entry  
17
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Read prior review Edit this entry  
04
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Edit this entry  
02
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry