• Squid Game

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Nobody

    ½

  • Botox

    ½

  • Mank

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Khoon Shod

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Togo

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Funfair

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Repression

  • Midsommar

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Dance With Me

  • Missing Link

  • None of Your Business

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • My Second Year in College

  • A Hairy Tale

    ★★½

  • The Warden

  • When the Moon Was Full

    ★★★

  • Castle of Dreams

  • Just 6.5

    ★★★

  • Vice

    ½

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★★

  • The Nun

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Centipede

  • The Wild Pear Tree

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Dogman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Everybody Knows

  • Avengers: Infinity War

  • Sly

  • Reza

    ½

  • Woodpecker

  • Istanbul Junction

  • Bomb: A Love Story

  • Dressage

    ½

  • Sheeple

  • Cold Sweat

  • Kusama : Infinity

    ★★★★½

  • Oxidan