flora has logged 13 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
17
To Die For

To Die For

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry