Sort by

funasaurus has logged 164 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Maleficent

Maleficent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
G-Force

G-Force

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Next 365 Days

The Next 365 Days

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion: The Prologue

Jurassic World Dominion: The Prologue

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doom

Doom

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Welcome to the Club

Welcome to the Club

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Titanic II

Titanic II

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Cars in the Great Race

The Little Cars in the Great Race

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
04
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Treasure Planet

The Treasure Planet

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marmaduke

Marmaduke

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chompy & The Girls

Chompy & The Girls

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pinocchio: A True Story

Pinocchio: A True Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alpha & Omega: Journey to Bear Kingdom

Alpha & Omega: Journey to Bear Kingdom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Alpha and Omega: The Big Fureeze

Alpha and Omega: The Big Fureeze

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Alpha and Omega: Dino Digs

Alpha and Omega: Dino Digs

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Alpha and Omega: The Legend of the Saw Tooth Cave

Alpha and Omega: The Legend of the Saw Tooth Cave

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alpha and Omega: Family Vacation

Alpha and Omega: Family Vacation

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Alpha and Omega 3: The Great Wolf Games

Alpha and Omega 3: The Great Wolf Games

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Alpha and Omega 2: A Howl-iday Adventure

Alpha and Omega 2: A Howl-iday Adventure

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Alpha and Omega

Alpha and Omega

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ark

The Ark

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trolland

Trolland

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry