Sort by

funasaurus has logged 34 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Hornet

Hornet

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

One Crazy Summer: A Look Back at Gravity Falls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
16
A Loud House Christmas

A Loud House Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
2012

2012

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
LEGO Star Wars: The Padawan Menace

LEGO Star Wars: The Padawan Menace

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out

LEGO Star Wars: The Empire Strikes Out

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Are you lost in the world like me?

Are you lost in the world like me?

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Loud House Movie

The Loud House Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry