Sort by

Fabian🍿 has logged 301 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Edit this entry  
30
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
Edit this entry  
29
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★½
Edit this entry  
18
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
Edit this entry  
02
Irreversible

Irreversible

2002
×
Read the review Edit this entry  
01
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★½
Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★½
Edit this entry  
24
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
Edit this entry  
19
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Edit this entry  
10
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Terrifier

Terrifier

2016
×
½
Edit this entry  
06
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★½
Edit this entry  
03
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Animals

Animals

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★
Edit this entry  
23
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
22
Locke

Locke

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry