Sort by

Fabian🍿 has logged 29 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2019
×
½
Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Murray

Fantastic Mr. Murray

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
Edit this entry  
19
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Edit this entry  
13
Indiana Jones: Making the Trilogy

Indiana Jones: Making the Trilogy

2003
×
Edit this entry  
12
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

2020
×
Edit this entry  
09
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★
Edit this entry  
05
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry