• Step Sisters

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★★

  • The Snowman

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★★★

  • Flatliners

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Stronger

    ★★★★

  • Home Again

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★★★

  • Leatherface

    ★★

  • Veronica

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★★★

  • Descendants 2

    ★★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★★½

  • Kidnap

    ★★★½

  • Rough Night

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Everything, Everything

    ★★★★

  • Snatched

    ★★★½

  • The Circle

    ★★★★

  • Voice from the Stone

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • Power Rangers

    ★★★★★

  • The Space Between Us

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • To the Bone

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★★★½

  • The Bye Bye Man

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Middle School: The Worst Years of My Life

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Sing

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★½

  • Amateur Night

    ★★★★

  • Good Kids

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Hurricane Bianca

    ★★★½

  • Me Before You

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Take Down

    ★★★★½

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★

  • The Boss

    ★★★★

  • Keanu

    ★★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Allegiant

    ★★★★★

  • Grimsby

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Choice

    ★★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • The Boy

    ★★★★½

  • How to Be Single

    ★★★★★

  • The 5th Wave

    ★★★½

  • Sisters

    ★★★★

  • Jane Wants a Boyfriend

    ★★★★

  • The Dressmaker

    ★★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Mr. Right

    ★★★½

  • Naomi and Ely's No Kiss List

    ★★★★

  • Miss You Already

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★½