Sort by

Fabiro has logged 34 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
23
Ju-on: The Grudge 2

Ju-on: The Grudge 2

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Liberation Notes

My Liberation Notes

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★
Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
The Blue Sky Maiden

The Blue Sky Maiden

1957
×
★★★
Edit this entry  
05
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Edit this entry  
04
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry