• All Too Well: The Short Film

    ★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★★

  • Flag Day

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★

  • Blue Weekend

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★★

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • We Broke Up

    ★★★

  • Marin's Dreams

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • The Power

    ★★★½

  • Happily

    ★★★½

  • Violet

    ★★★½

  • Introducing, Selma Blair

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Language Lessons

    ★★★★½

  • Introduction

    ★★★

  • Khaite FW21

    ★★★★

  • Friends and Strangers

    ★★★½

  • The Blazing World

    ★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Bottom-tier Character Tomozaki

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Holiday on Mars

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Rose Island

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • 32 Weeks

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Pink Skies Ahead

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Drunk Bus

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★½

  • One Summer Night

    ★★★½

  • Freeland

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • Violation

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • And Tomorrow the Entire World

    ★★

  • Sophie Jones

    ★★★★

  • How I Became a Superhero

    ★★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Robin's Wish

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★