Sort by

lera has logged 203 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halley's Comet

Halley's Comet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Iliza Shlesinger: Hot Forever

Iliza Shlesinger: Hot Forever

2022
×
★½
Edit this entry  
25
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Harry & Meghan

Harry & Meghan

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
About Fate

About Fate

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Never Better

Never Better

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Trevor Noah: I Wish You Would

Trevor Noah: I Wish You Would

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Estate

The Estate

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Gia

Gia

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Edit this entry