D has logged 232 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
They Came from Beyond Space

They Came from Beyond Space

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
White Chicks

White Chicks

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fresh Kill

Fresh Kill

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beach Boys: Doin' It Again

The Beach Boys: Doin' It Again

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
The Beach Boys: It's OK

The Beach Boys: It's OK

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Timin': Live at Knebworth England 1980

Good Timin': Live at Knebworth England 1980

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hitch

Hitch

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bridge

The Bridge

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beach Boys: An American Family

The Beach Boys: An American Family

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Brian Wilson: Songwriter 1969-1982

Brian Wilson: Songwriter 1969-1982

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brian Wilson: Songwriter 1962-1969

Brian Wilson: Songwriter 1962-1969

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brian Wilson: I Just Wasn't Made for These Times

Brian Wilson: I Just Wasn't Made for These Times

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Summer Dreams: The Story of the Beach Boys

Summer Dreams: The Story of the Beach Boys

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beach Boys: Surfin' Success

Beach Boys: Surfin' Success

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Robowar

Robowar

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Basement

The Basement

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Model Behavior

Model Behavior

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry