D has logged 35 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trip to Squash Land

The Trip to Squash Land

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Why Try to Escape from That Which You Know You Can't Escape From? Because You Are a Coward

Why Try to Escape from That Which You Know You Can't Escape From? Because You Are a Coward

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Next

Next

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maciste in Hell

Maciste in Hell

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
You Get Me

You Get Me

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bratz

Bratz

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Bulk

The Amazing Bulk

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Toad Road

Toad Road

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tales from the Quadead Zone

Tales from the Quadead Zone

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Final Flesh

Final Flesh

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cards of Death

Cards of Death

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eraserhead Stories

Eraserhead Stories

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Michael

Michael

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Catfight

Catfight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry