RSS feed for Gustavo
  • The Half of It

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • The Prodigy

    ★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★★

  • Giant Little Ones

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • I Kill Giants

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Severina

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • Wish Upon

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★