RSS feed for Gustavo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Edit this entry  
14
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Pass

The Pass

2016
×
★½
Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Purge

The Purge

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ma

Ma

2019
×
★½
Edit this entry  
07
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dear John

Dear John

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Rings

Rings

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Edit this entry