RSS feed for FadedYoda
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry