• Mortal Kombat

    ★★★★

  • Your Honor

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • Escape From Pretoria

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★★

  • The Insult

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Warcraft

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • 11.22.63

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Minions

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Southpaw

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • The Wolverine

    ★★★★

  • White House Down

    ★★★

  • World War Z

    ★★½

  • Iron Man 3

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • Jack Reacher

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Life of Pi

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Ted

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★½