• Old Kids

    ½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Rat

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • Serenity

    ★½

  • Glass

    ★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Mirage

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★½