• The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • Okja

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Life

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★★½

  • Lucky

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • In Syria

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★½

  • Wilson

    ★★★

  • Why Him?

    ★★★½

  • Fences

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Jackie

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Sully

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • The Purge: Election Year

    ★½

  • Central Intelligence

    ★★½

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Me Before You

  • Hell or High Water

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Hush

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Ride Along 2

    ★★½

  • And Then There Were None

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • Spectre

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Burnt

    ★★★½

  • Pan

    ★★

  • The Martian

    ★★★½

  • The Danish Girl

    ★★

  • Spotlight

    ★★★