faif has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Detective Conan: The Darkest Nightmare

Detective Conan: The Darkest Nightmare

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

×
★★★★★
Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Edit this entry  
02
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★½
Edit this entry