• The Mitchells vs. The Machines

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Soul

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Frozen II

  • Let It Snow

    ★★

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • 37 Seconds

    ★★★★

  • Light of My Life

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Sune vs Sune

    ★★★½

  • Second Act

    ★★½

  • Robin Hood

    ★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Nappily Ever After

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★★

  • Stupid Young Heart

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Next Gen

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Like Father

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Meg

    ★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Purl

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Candy Jar

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★