• Dune: Part Two

  • Spider-Man: No Way Home

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Dug Days

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Daddy’s Boy

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Stand In

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Rebecca

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Ammonite

  • The New Mutants

    ½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Out

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Radioactive

    ★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★