Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beverly Hills Chihuahua 2

Beverly Hills Chihuahua 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry