faith has logged 19 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daddy’s Boy

Daddy’s Boy

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Web

The Web

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Walking with Dinosaurs

Walking with Dinosaurs

2013
×
★½
Read the review Edit this entry