Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Edit this entry  
21
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★½
Edit this entry  
02
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gridiron Gang

Gridiron Gang

2006
×
Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barbie

Barbie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★
Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flamin' Hot

Flamin' Hot

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mother and Son

Mother and Son

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

2023
×
Edit this entry  
29
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★½
Edit this entry  
23
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry