Sort by

Stephanie has logged 93 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kitty

Kitty

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cargo

Cargo

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Fits

The Fits

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frida

Frida

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry