Stephanie has logged 104 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jane

Jane

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gemini

Gemini

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top of the Lake: China Girl

Top of the Lake: China Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry