Stephanie has logged 12 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Captive

The Captive

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Edit this entry