Sort by

vinny has logged 78 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lynch/Oz

Lynch/Oz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rittenhouse Square

Rittenhouse Square

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oink

Oink

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Rebel

Rebel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
THIS IS MY BLACK: A Pine Forge Academy Musical

THIS IS MY BLACK: A Pine Forge Academy Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Loudmouth

Loudmouth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Blue Caftan

The Blue Caftan

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Brother and Sister

Brother and Sister

2022
×
★½
Edit this entry  
27
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Innocent

The Innocent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nanny

Nanny

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
R.M.N.

R.M.N.

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pamfir

Pamfir

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Burning Days

Burning Days

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Subtraction

Subtraction

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Passengers of the Night

The Passengers of the Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Close

Close

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Corsage

Corsage

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Attachment

Attachment

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Kylie

Kylie

2022
×
★★
Edit this entry  
22
A Short Story

A Short Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Stranger Than Rotterdam with Sara Driver

Stranger Than Rotterdam with Sara Driver

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Craze

Craze

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Bump

Bump

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
EO

EO

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Millie Lies Low

Millie Lies Low

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Warsha

Warsha

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The F-Word

The F-Word

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Long Line of Ladies

Long Line of Ladies

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Water Murmurs

The Water Murmurs

2022
×
Edit this entry