Sort by
  • Good Grief

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • My Policeman

    ★½

  • Glass Onion

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★★½

  • Capone

  • Tigertail

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Hillary

    ½

  • Devs

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Roads Not Taken

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • One Day

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Turning

    ½

  • Miss Americana

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

    ½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Lucy in the Sky

  • Harriet

    ★★½

  • Guns Akimbo

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Radioactive

  • Hope Gap

    ★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • The Other Lamb

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Waves

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½