Sort by
  • Mesra-mesraannya kecil-kecilan dulu

    ★★★

  • Nail House

    ★★★

  • Happy New Year

    ★★★½

  • Berdamai Dengan Raqib dan Atid

    ★★★★

  • Mysterious Hill

    ★½

  • The Appointed Son of God

    ★½

  • Wongasu

    ★★★★

  • Red Dish

    ½

  • Falling Day

    ★★½

  • Sri Asih

    ★★★

  • Qodrat

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • LiSA Another Great Day

    ★★★★

  • The Womb

    ★★★½

  • LiVE is Smile Always ~Eve&Birth~

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Their Memory

    ★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★½

  • A Worm, Whatever Will Be, Will Be

    ★★½

  • On The Lightness of Being

    ★½

  • Noktah Merah Perkawinan

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

  • These Colours Don't Run

    ★★★½

  • Blueprint: The Making of Mencuri Raden Saleh

    ★★★

  • Stealing Raden Saleh

    ★★★★

  • 6/45

    ★★★½

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★½

  • One Piece Film Red

    ★★★

  • Bibir Merah Siapa yang Punya

    ★★½

  • Sunday

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Kala Rau When The Sun Got Eaten

    ★★½

  • Rocks in a Windless Wadi

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Soundtrack #1

    ★★★

  • Incantation

    ★★★½

  • What It Takes to Get a Shot

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • My Small Land

    ★★★★½

  • Maybe Someday, Another Day, But Not Today

    ★★★½

  • Forecasting Love and Weather

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Lalu

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • The Silent Sea

    ★★★

  • Bulgasal: Immortal Souls

    ★★

  • Snowdrop

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • It's Raining Frogs Outside

    ★★★

  • Murmurs of the Jungle

    ★★

  • Hellbound

    ★★½

  • Now, We Are Breaking Up

    ★★

  • The Red Sleeve

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • My Name

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Yuni

    ★★★★½

  • Ennio

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • D.P.

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½