Sort by
  • Dearest Fiona

    ★★★★

  • Calls from Moscow

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★

  • The Munsters

    ★★★★

  • Smile

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • It's What Each Person Needs

    ★★★★½

  • The Menu

    ★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • No Bears

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Saint Omer

    ★★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • The Last Movie Stars

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Section 1

    ★★★★★

  • Turn Every Page - The Adventures of Robert Caro and Robert Gottlieb

    ★★½

  • Stars at Noon

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Funny Pages

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • One Fine Morning

    ★★½

  • Corsage

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Men

  • Rodeo

  • EO

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • The Northman

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The African Desperate

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Memoria

    ★★★★★