Sort by

falisifr has logged 24 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pirate

The Pirate

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry