Sort by

William has logged 124 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Cheerleaders

The Cheerleaders

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Good Night Oppy

Good Night Oppy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Descendant

Descendant

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Slave Market

The Slave Market

1907
×
Edit this entry  
11
The Vain Parlor Maid

The Vain Parlor Maid

1908
×
Read the review Edit this entry  
11
Veil Dance

Veil Dance

1907
×
Edit this entry  
10
Troll

Troll

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diana Bathing

Diana Bathing

1907
×
Edit this entry  
28
Female Conscripts

Female Conscripts

1908
×
Edit this entry  
20
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Till

Till

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A*P*E

A*P*E

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Take: The Depp/Heard Trial

Hot Take: The Depp/Heard Trial

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Bird Cage

The Big Bird Cage

1972
×
★★
Edit this entry  
07
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Abduction of the Slave Women

The Abduction of the Slave Women

1907
×
Edit this entry  
05
Forbidden Daughters

Forbidden Daughters

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evil Toons

Evil Toons

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alienoid

Alienoid

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry