RSS feed for fallinh
  • The Half of It

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Goodbye Mother

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Glass

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Life

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

  • Passengers

    ½

  • Allied

    ½

  • Split

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★½

  • Demolition

    ★½

  • Chappie

    ★★★½

  • The Case of Hana & Alice

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★

  • Hungry Hearts

    ★★½

  • We Are the Best!

    ★★★★

  • The Body

    ★★½

  • Rent-a-Cat

    ★★★½

  • Being Flynn

    ★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • The Lost Thing

    ★★★½

  • The Good Heart

    ★★★

  • Sisters on the Road

    ★★★

  • The Balcony

    ★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★

  • 4 Months, 3 Weeks and 2 Days

    ★★★★½

  • Paprika

    ★★★★

  • Family Ties

    ★★★

  • Tideland

  • Off Beat

    ★★★½

  • Tokyo Godfathers

    ★★★★½

  • A Tale of Two Sisters

    ★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Blue Gate Crossing

    ★★★★

  • Millennium Actress

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • Songs from the Second Floor

    ★★★★

  • Magnolia

    ★★★

  • Office Space

    ★★★★

  • SLC Punk

    ★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★½

  • The Quince Tree Sun

    ★★★★