B has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry