• Dune

    ★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

  • Normal People

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Minari

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • System Crasher

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Cut Off

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★