Anabel has logged 20 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
if....

if....

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry