Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Persuasion

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Infinite Storm

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Belle

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Locked Down

    ★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Earwig and the Witch

    ½

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½