Jeff! has logged 16 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Game

The Game

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry