Sort by

Jeff! has logged 19 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry