Sort by

Jeff! has logged 42 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Animal Crossing: The Movie

Animal Crossing: The Movie

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman

Batman

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
Edit this entry  
11
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Outskirts

The Outskirts

1998
×
★½
Edit this entry  
01
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry