Jeff! has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Network

Network

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★½
Edit this entry  
09
Black Mother Black Daughter

Black Mother Black Daughter

1989
×
Edit this entry  
09
Black Soul

Black Soul

2000
×
Edit this entry  
09
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Edit this entry  
09
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The So-Called Caryatids

The So-Called Caryatids

1984
×
Edit this entry